ساخت ویلا هر چیزی که باید بدانید

ساخت ویلا هر چیزی که باید بدانید

ساخت ویلا هر چیزی که باید بدانید

ساخت ویلا, هر چیزی که باید بدانید | شرکت آتی ساز افق شمال به شماره ثبت 2818 به مدیریت (( مهندس پیش یار )) با دارا بودن بیش از 25 سال سابقه تخصصی در امور عمرانی و ساختمانی در شمال کشور – شهرستان آمل و شهرهای اطراف فعالیت نموده است. مدیریت این مجموعه دارای مدرک کارشناسی عمران و دانشجوی ارشد مدیریت ساخت می باشد.

ارزش ویلا

بازسازی ویلا به ویژه ویلاهای قدیمی یکی از اقدامات و تصمیمات بسیار مناسب است. ویلا و خانه های ویلایی یکی از غنی ترین و با کیفیت ترین فضاهای معماری محسوب می شوند و این هم به دلیل وجود هر سه فضای باز( حیاط) نیمه باز ( فیلترها و تراس ها ) و فضاهای بسته می باشد و اینها باعث می شود تجربیاتی متنوعی از فضاهای مختلف را داشته باشید و در فضایی با کیفیت زندگی کنید.

از آنجائیکه فضاهای ویلایی از ساختار فضایی مناسبی نسبت به آپارتمانها برخوردارند ارزش آن را دارد که با بازسازی و بازطراحی ویلا و متناسب کردن فضاهای داخلی ویلا با سبک زندگی امروزی و به روز کردن متریال ، مصالح و تاسیسات برقی و مکانیکی آن آسایش فضایی ویلا را بیشتر کنیم.

ساخت ویلا یا بازسازی ویلا

بازسازی ویلا یا نوسازی ویلا می‌تواند یک ویلای نوساز را در اختیار شما قرار دهد. ویلاها معمولا دارای طول عمر بالای ۳۰ یا حتی ۵۰ سال هستند. ویلاها معمولا به نسبت وزن کمی‌که نسبت به آپارتمانها و ساختمان‌های بلند مرتبه دارند، نیاز به فونداسیون خیلی بزرگ و سازه‌های سنگین ندارند. البته این به معنای کم اهمیت بودن سازه ویلاها نخواهد بود. بلکه فقط از سنگینی آنها  می‌کاهد. به همین دلایل معمولا عمر یک ویلا بسیار طولانی تر و بیشتر از آپارتمان‌های معمولی هستند.

اما با گذشت زمان احتمالا متریال داخلی ویلاها فرسوده شده، و حتی نقشه‌های ویلاها نیز نیاز به تغییر پیدا می‌کنند. راه حل مناسب، بازسازی ویلا قدیمی‌و یا نوسازی ویلاها می‌باشد. نوسازی‌های ویلا مدرن می‌تواند یک ویلا را از صفر تا صد برای شما نو کند; و بازسازی ویلا نیز تمام عیوب و ایرادات آن را برطرف خواهد نمود و یک خانه جدید با متریال روز و زیبا در اختیارتان خواهد گذاشت.

تفاوت بازسازی ویلا و نوسازی ویلا چیست؟

نوسازی ویلا و بازسازی ویلا شاید در عبارت بسیار شبیه به هم باشند; و در خیلی از موارد به جای هم استفاده شوند. اما این دو تفاوت‌های اساسی و چشمگیر با یکدیگر دارند. به مرور زمان علاوه بر قسمتهای ظاهری به کار رفته در ویلا، قسمتهای درونی آن مانند لوله کشی‌ها، سیم کشی و سایر قسمتهای درونی ویلا نیز ممکن است دچار پوسیدگی و خرابی شوند.

نوسازی و بازسازی در چه جایی استفاده میشود؟

بازسازی ویلا احتمالا مربوط به قسمت‌های خاصی از ویلا می‌شود. احتمالا در آن شما فقط قسمتهای ظاهری را تعویض می‌نمایید ; و یا به بازسازی قسمتی از پلان ویلا می‌پردازید. در بازسازی ویلا قاعدتا پلان ویلا دست نخورده باقی می‌ماند.

نوسازی ویلا اما کمی‌متفاوت است; در نوسازی ویلا در اکثر مواقع تمام زیرسازیها و بخشهای درونی سازه ویلا تعویض می‌شوند. در برخی موارد پلان عوض شده و حتی در مواردی هم کل فضاها به جز اسکلت و فونداسیون دوباره نوسازی می‌شوند.

در واقع پس از نوسازی ویلا، شما با یک ویلای جدید با متریال جدید و حتی نقشه و فضاهای جدید روبرو هستید.

نوسازی در چه جایی استفاده میشود؟

بسیاری از ویلاهای قدیمی‌که پلان‌های قدیمی‌و دلگیر دارند، نیاز به نوسازی ویلا خواهند داشت. اما در بازسازی شما احتمالا فقط با متریال جدید روبرو خواهید بود. بیان این تفاوت در این مبحث برای انتخاب هرچه بهتر شما میان یکی از این دو مورد بود، تا برای ویلای خود بهترین انتخاب را داشته باشید.

نوسازی ویلا تقریبا شبیه یک طراحی پلان اولیه است. شما در نوسازی ویلا نیاز دارید با یک متخصص طراحی و اجرای پلان ویلا مشورت نمایید. هرچند بازسازی ویلا نیز نیاز به مشاوره خواهد داشت.

بازسازی ویلای قدیمی

چرا نوسازی ویلا؟

اگر از پلان قدیمی‌ویلای خود خسته شده اید و فضاسازی ویلا دیگر برای شما مناسب نیست. اگر همه قسمتهای ویلا قدیمی‌و پوسیده شده است; و نیاز به بازسازی ویلا دارید. باید از همین امروز شروع نمایید. یک راه حل سخت و البته پرهزینه در این مواقع کوبیدن و ساخت دوباره ویلا است. کاری که نیاز به پرداخت هزینه‌های هنگفت خواهد داشت. راه حل بهتر و ساده تر در این مواقع بازسازی ویلا یا نوسازی ویلای خودتان است. شما در واقع با کاهش هزینه‌های ساخت ویلا تقریبا به یک دهم و حتی کمتر، می‌توانید کار نوسازی ویلای خود را انجام دهید. در عوض یک ویلای نوساز تحویل بگیرید. بله درست شنیدید. در واقع پس از نوسازی ویلا، شما یک ویلای نوساز در اختیار خواهید داشت; که همه قسمتهای آن نو و به روز هستند و تقریبا ویلای شما را برای ۲۰ الی ۳۰ سال آینده تضمین خواهد بود.

قبل از ادامه مقاله به شما توصیه میکنیم برای مشاوره و راهنمایی بیشتر رو متن کلیک کنید

کیفیت را با آتی ساز تجربه کنید

بازسازی ویلا یا خرید ویلای نوساز؟

نوسازی ویلا و یا بازسازی ویلا یکی از شغل‌های پر درآمد در جامعه ما می‌باشد; که بسیاری از افراد به این شغل مشغول هستند. آنها یا یک ویلای قدیمی‌را می‌خرند و آن را نوسازی و یا بازسازی کرده، و دوباره به قیمت بالاتر می‌فروشند; و یا به نوسازی ویلاهای دیگران مشغول می‌شوند; اما برای یک ویلای قدیمی‌انتخاب با شما می‌باشد. باید تصمیم بگیرید که نوسازی ویلا یا بازسازی ویلا را انتخاب نمایید و یا یک ویلای نوساز بسازید. هر کدام مزیت‌های خاص خود را دارند. بعد از بازسازی ویلا شما تقریبا یک ویلای شیک و لوکس خواهید داشت.

نیاز به بازسازی ویلا در زمانی که سن بنا بالا رفته و فرسوده شده و در زمانی که ویلا پاسخگوی نیازهای جدید ساکنین نیست بروز پیدا می‌کند. هدفتان از ویلای جدید هرکدام که باشد بازسازی ویلا کار عاقلانه تری است. از آنجا که هزینه ی خرید ویلای نوساز نست به بازسازی ویلا بیشتر است و تقریبا سه برابر آن تمام میشود پیشنهاد ما بازسازی ویلاست. مخصوصا این مورد در مناطقی که زمین ویلا بسیار با ارزش باشد کاربرد بیشتری پیدا می‌کند.

در ضمن این نکته را هم فراموش نکنید که سرعت انجام بازسازی ویلا نسبت به ساخت آن از صفر بیشتر بوده و زودتر شما را به هدف نهایی می‌رساند بعلاوه هم در زمان و هر در هزینه صرفه جویی می‌شود. خوبی بازسازی ویلا در این است که با هر بودجه ای قابل انجام است و بستگی به انتظارات و تغییرات درخواستی شما دارد.

شرکت اتی ساز یکی از بزرگترین شرکت ها برای ساخت ویلا باز سازی ویلا یا نوسالزی ویلا 

حاله که کلیت موضوع را متوجه شدید میپردازیم به این نکته که :

در بازسازی ویلا به چه نکاتی باید دقت کنیم که هم بتوانیم فضایی لوکس و زیبا و رویایی خلق کنیم و هم اینکه بازسازی ویلا برای ما با هزینه ای کمتر و در زمان مناسب انجام شود؟

 

نکات مهم در بازسازی ویلا

اگر شما قصد بازسازی ویلا قدیمی‌خود را دارید و به لحاظ زمانی و مادی در محدودیت هستید، بهتر است برای انجام مراحل مختلف این اقدام، یک اولویت بندی در نظر داشته باشید. چند نکته مهم برای بازسازی ویلا قبل از شروع برای شما گوشزد می‌کنیم.

1- از نظر فنی و تخصصی انجام بازسازی در بخش‌های فنی و تاسیساتی یک ساختمان در اولویت است. لوله کشی‌ها، سیستم برق از جمله این بخش‌ها هستند که باید دقت شود و میزان سلامت بودن آن بررسی و در صورت نیاز تعویض و بازسازی شوند.

این موارد قلب ساختمان ویلای شما محسوب می‌شوند و اگر در صحت و سلامت کافی نباشند موجب ایجاد آسیب در بخش‌های دیگر می‌شود و باعث هدر رفت هزینه و زمان می‌شود.

2- علاوه بر سیستم الکتریکی و مکانیکی ویلا کف پوش‌ها عایق بندی‌های بخش‌های مختلف ویلا است. این موارد نیز از جمله مواردی هستند که موجب خسارات جبران ناپذیر می‌شوند. برای مثال اگر دیوار‌های سرویس بهداشتی از عایق بندی مناسبی برخوردار نباشند موجب انتقال نم و رطوبت به دیوار‌های مجاور شده و پوشش آن را دچار آسیب میکند و همچنین باعث تخریب از اجزای درونی دیوار می‌شود.

3- پنجره‌ها و بازشو‌های ویلا در صورت قدیمی‌بودن و فاصله داشتن درب‌ها و چهارچوب‌ها موجب ایجاد مزاحمت شده و هزینه در این بخش‌ها برای مدیریت و اولویت بندی در اولویت‌های اولیه است.
برای مثال شما ویلا را بعنوان مکانی برای استراحت در روزهای تعطیل انتخاب میکنید، اگر پنجره‌ها دوجداره نباشند و سر و صدای بیرون به راحتی به داخل ویلا منتقل شود موجب کاهش کیفیت زندگی در این محیط است.

4- پس از موارد بالا، نوبت به نماهای داخلی و خارجی ویلا میرسد، این بخش‌های قسمت‌هایی هستند که در اولین لحظه‌ها در معرض نگاه افراد قرار میگیرند و چیزی که کیفیت یک ویلا را در ساخت و اجرا نمایان میکند همین نمای ویلای شماست.

  • زمان مناسب بازسازی ویلا

برای رسیدن به مناسب ترین و حداقل زمان برای بازسازی ویلا می بایست مدیریت زمان داشته باشید و با لیست تمام کارهایی که برای تکمیل پروژه ی بازسازی ویلا نیاز است بتوانید زمان مناسب هرکدام را تخمین بزنید که این زمانبندی به مواردی مثل آگاهی از تمام مراحل کاری و اجرایی و همچنین هماهنگی های لازم جهت ثبت سفارشات و خرید مصالح ، متریال و حتی مبلمان  که در بازسازی نیاز داریم کاملا وابسته است و مورد دوم همانطور که گفتیم پیش بینی زمان لازم برای هرانجام و اجرای تسک را نیاز دارد تا در انتها بتوانید به یک تایم شیت یا برنامه زمانبندی مناسب دست پیدا کنید.

مدیریت هزینه برای بازسازی ویلا

قبل از آماده شدن لیست کامل کارهای اجرایی، خرید مصالح و مبلمان و تخمین زمان هر کدام لازم است اشراف کامل به مصالح و متریالی که باید خریداری شود و همچنین نیروهای انسانی که برای اجرای بازسازی ویلا نیاز می شود، داشته باشیم و برای مدیریت هزینه می بایست از متریالی استفاده شود که نسبت به کیفیتی که ارائه می دهند از هزینه ی خوبی هم برخوردارباشند.

داشتن تمام موارد بالا یعنی در گام اول نقشه و طرح مناسب که به تایید کارفرما رسیده باشد و زمانبندی و اشراف به اقداماتی که لازم است تا به اتمام پروژه برسیم و شناخت بازار باعث می شود بتوانید پروژه ای را شروع و به اتمام برسانید که از دوباره کاریها و هدر رفتن سرمایه شما و تلف شدن زمانتان جلوگیری کند و در انتها حس خوب زندگی کردن را در ویلای خود تجربه نمائید.

چه زمانی نیاز به بازسازی ویلا داریم ؟

این روزها با بالارفتن نجومی‌قیمت ویلا‌های نوساز ، امکان خرید برای بیشتر افراد پایین آمده است. اما اگر ویلایتان نوساز نیست ولی سایر مولفه‌ها مانند نقشه ، نور موقعیت مورد پسند شماست میتوانید با بازسازی درست و اوصولی آن را به ویلای رویاییتان تبدیل کنید. اما چه علائمی نشان دهنده بازسازی ویلا است؟

  • عمر ساخت ویلا
  • عدم پاسخگویی ویلا به نیاز‌های ساکنین

اولین مورد، که به آن اشاره شد بالا رفتن سن ساخت ویلا است با افزایش سن ویلا مصالح و تاسیسات ویلا به مرور دچار فرسودگی می‌شوند که شامل تعویض لوله کشی، برق، استخر و… است  که هریک از موارد ذکر شده  نیازمند تعمیر و تعویض هستند که این خود بازسازی محسوب می‌شود.

مورد دومی‌که ساکنین را  به فکر بازسازی ویلا می‌اندازد عدم پاسخگویی ویلا در برابر نیاز‌های جدید ساکنین ویلا است. شاید در ذهنتان این سوال به وجود بیاید که منظور از عدم پاسخگویی چیست؟ به طور مثال فرض کنید شما چند سال پیش اقدام به طراحی و ساخت ویلا نموده اید و امروز با گذشت سالها تعداد اعضای خانواده شما تغییر کرده اند و با افزایش سن هریک نیاز‌ها و کاربری آنها از فضاهای موجود  ویلا تغییر کرده است از این رو بازسازی ساختمان میتواند گزینه مناسبی برای شما باشد. بنابراین یک نوسازی خوب و برنامه ریزی شده ممکن است با حفظ فضاهای موجود ویلا  وحتی کاهش و افزودن به آنها، علاوه بر راحتی و ارامش، ارزش بیشتری برای ملک شما به ارمغان بیاورد.بنابراین باید گفت سرمایه گذاری برای بازسازی ویلا قابل قبول است.

باز سازی ویلای قدیمی

کجا و چگونه ویلای خود را بازسازی کنیم؟

اگر می‌خواهید ویلای خود را بازسازی کنید و دنبال یک شرکت می‌گردید ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

شرکت اتی ساز افق شمال

شرکت آتی ساز افق شمال با 25 سال تجربه و تخصص در زمینه مشاوره سرمایه‌گذاری، با افتخار اعلام می‌دارد که آماده است در راستای توسعه و سرمایه‌گذاری در مناطق شمالی کشور، به خصوص در حوزه خرید املاک تجاری، مسکونی، ویلایی، و ساخت شهرک ها، به عنوان همراه مختصر و ارائه‌دهنده خدمات با کیفیت به شما عزیزان خدمت نماید. صمیمانه امیدواریم که با همکاری فعّال و مثمر این راه را با شما بپیماییم و به تحقق اهداف مشترک برسیم.

شرکت آتی ساز افق شمال با دارا بودن یک تیم کارآمد و شناخته شده، آماده است پیمانکاری در زمینه‌های گسترده‌ای از امور عمرانی و ساخت و ساز ارائه دهد. این شامل پروژه‌های متنوعی همچون ساختمان، اپارتمان، ویلا، شهرک سازی و دیگر زمینه‌های مرتبط می‌شود. ما با افتخار انتظار مشارکت شما را داریم و آماده‌ایم با شما عزیزان قرارداد مناسب برای اجرای پروژه‌های مشترک به امضاء برسانیم.

ما با تیمی مجرب از کارشناسان و متخصصان با سابقه، با افتخار خدمات ساختمانی متنوع را در اختیار شما قرار می‌دهیم. هدف ما ارتقاء و پیشبرد پروژه‌های ساختمانی شماست. از همکاری با شما مفتخریم و با تیم ساختمانی مجهز و متخصص، تضمین می‌کنیم که پروژه‌های شما با سرعت و کیفیت بالا به اتمام خواهند رسید.

مدیریت این مجموعه دارای مدرک کارشناسی عمران و دانشجوی ارشد مدیریت ساخت می‌باشد.

برای راهنمایی بیشتر به سایتمون سر بزنید

Call Now Button